Wydarzenia w historii firmy Exellent

Początek krawiectwa założony był przez ojca Jana Kowalskiego, który w 1947 roku jako mistrz krawiecki rozpoczął działalność w Gdyni. W 1988 roku firmę przejął syn Jan Kowalski pod nazwą Exellent w Iławie. Kontynuując tradycję krawiecką zajmujemy się projektowaniem i produkcją odzieży męskiej. Inspirujemy się aktualnymi trendami mody, nowoczesnym wzornictwem i technologią, która pozwala nam spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Prężny rozwój sprawił, że marka Exellent cieszy się uznaniem na rynku mody.

Obecnie firma zatrudnia 250 pracowników w dziale krawieckim i znajduje się w gronie solidnych, polskich producentów odzieży. Dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym, co sprawia, że wyroby naszej marki spełniają wysoki standard. Nasza produkcja dostępna jest w licznych sklepach na terenie całej Polski. Produkujemy odzież męską również dla klientów Europy zachodniej.

Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam sprostać każdemu zadaniu, które stanęło na naszej drodze. I tak od 2005 roku firma Exellent postrzegana jest również jako przewoźnik międzynarodowy, który dysponuje obecnie flotą 80 ciągników siodłowych.

W prowadzeniu działalności wspiera nas kolejne pokolenie, które zapewne będzie dążyło do rozwinięcia i podtrzymania wieloletniej tradycji i dobrej jakości.